Menu

Mój blog o codziennych zmaganiach w pracy, w domu

Sprawy kobiet, które połączyć muszą obowiązki w pracy z wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu. Czy coś nas może pokonać?

Jak organizuje się różne społeczne akcje w małym miasteczku - warto brać przykład.

sylwia_rumecka

Maków przystąpił do ogólnopolskiej akcji czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie miało miejsce 5 września w Miejskim Domu Kultury. Narodowe Czytanie, jakie zostało zainicjowane przez parę prezydencką okazało się strzałem w dziesiątkę. Aktualnie na obszarze całego kraju promowana jest działalność czytelnicza, która zachęca do udziału jeszcze więcej osób.

Nie inaczej było w Makowie Mazowieckim, gdzie na sali zebrali się uczniowie szkół średnich, mieszkańcy miasteczka, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Wydarzenie uświetnili też zgromadzeni goście: przedstawiciele samorządu oraz instytucji działających w Makowie. Przy wspólnym stole zasiadły postaci w rozmaitym wieku, od najmłodszych po najstarszych. Nie zabrakło również tradycyjnych strojów kurpiowskich, w które przebrana była grupa osób czytających. Wydarzenie było ciekawym spotkaniem, pełnym tonów oraz czytelniczej pasji, ponadto zgromadziło na sali zasłuchanych mieszkańców. Akcję Narodowego Czytania zorganizował Urząd Miasta w Makowie Mazowieckim, razem z Lokalną Biblioteką Miejską i Miejskim Domem Kultury.

Głównym celem organizowanych w całym regionie widzeń jest propagowanie idei czytelnictwa wśród osób w dowolnym wieku. Ponadto wspólne czytanie zbliża mieszkańców, pozwala na tworzenie wspólnot, które w dzisiejszych czasach zanikają. Również jest to ważna frajda dla dzieci, które chętniej słuchają, zarażając się pasją do literatury. To istotne, szczególnie w dobie wszechobecnego w współczesnych czasach internetu.

Jak wychodzi z danych pokazywanych każdego roku, liczba czytelników w Polsce ciągle maleje, coraz rzadziej kupimy i książki. Może być to spowodowane zarobkami, które nie pozwalają na zakupy większej liczby książek. Jednak sama tendencja nie napawa optymizmem, zaś tego typu wspólne spotkania czytelnicze są szansę na przywrócenie dawnej popularności książek Warto czasami odstawić telefon i telewizor na rzecz literatury Rozwijają one wyobraźnię najmłodszych, poprawiają naszą polszczyznę, uczą nowe słów i wzbogacają osobowość.

© Mój blog o codziennych zmaganiach w pracy, w domu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci