Menu

Mój blog o codziennych zmaganiach w pracy, w domu

Sprawy kobiet, które połączyć muszą obowiązki w pracy z wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu. Czy coś nas może pokonać?

Czy można zorganizować wesele w piątek?

sylwia_rumecka

Wczoraj byłam na weselu. Dokładnie tak, nie mylicie się - wczoraj był piątek. Mój kuzyn brał ślub właśnie w tym dniu. Co prawda nie był to ślub kościelny, a całe przyjęcie odbywało się w sali weselnej z hotelem i SPA nieopodal Warszawy.

Skąd się bierze pomysł organizacji wesela w piątek? Nie miałam okazji porozmawiać o tym z Państwem Młodym, ani z ich rodzicami. Z punktu widzenia gości, taki termin może być nieco kłopotliwy, szczególnie dla gości, którzy muszą dojechać z dalszych okolic. Jeżeli uroczystość zaczyna się np. o godzinie 17.00, a goście do przejechania mają 200 km to niestety na ten dzień muszą brać wolne z pracy. Z resztą w innych przypadkach jest podobnie. Nawet jeżeli goście pracują i mieszkają blisko sali weselnej to jednak o wybraniu się na wesele muszą już myśleć o godzinie 12.00. Jeżeli jednak dodatkowo chcemy umówić się z fryzjerem itp. to znaczy, że ten cały dzień jest już z pracy wyłączony.

Myślę, że w takich sytuacjach można by było zorganizować wesele, gdzie obowiązywałby luźny strój - w takich przypadkach panie nie musiałyby koniecznie wybierać się do fryzjera. Jeżeli jednak na weselu obowiązuje strój wieczorowy to sprawa się już komplikuje.

Być może jest tak, że decyzja o weselu w piątek podyktowana jest dostępnością sali weselnej. Zdarza się, że popularne lokale w Warszawie i w okolicach zarezerwowane są na kilka lat. Organizacja przyjęcia weselnego w piątek może ułatwić zdobycie atrakcyjnej sal, a może nawet i niższych kosztów, chociaż to drugie nie jest konieczne.

Warszawa to zupełnie inne miasto. Nie musimy tu przestrzegać zasad tradycyjnych. Dodać można, że na wsi, ślub w piątek byłby nie do przyjęcia. Może też dlatego, że ludzie jednak cały czas biorą ślub kościelny, a żaden ksiądz nie będzie skłonny udzielić takiego ślubu w piątek właśnie. Wyjątki mogą być, to normalna sprawa, jeżeli np. Państwo Młodzi nie organizują wielkiego przyjęcia, z zabawą, z muzyką, a jedynie np. uroczysty obiad.

Przejdę do konkretów. Byłam na weselu w piątek. Pierwszy raz w swoim krótkim życiu. Bawiłam się bardzo dobrze i długo będę ten ślub pamiętała. Dziś jest sobota, odpoczywam. Spałam do godziny 10.30. Odpoczywam. Dziś nie robię obiadu - zamawiamy coś albo będziemy jedli na mieście.

© Mój blog o codziennych zmaganiach w pracy, w domu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci