Menu

Mój blog o codziennych zmaganiach w pracy, w domu

Sprawy kobiet, które połączyć muszą obowiązki w pracy z wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu. Czy coś nas może pokonać?

Obóz harcerski w okolicach Olsztyna

sylwia_rumecka

Nie zdarza się to często, ale właśnie ten weekend taki jest. Nie mam żadnych obowiązków związnych z moją pracą. Jest tylko czas na odpoczynek i rodzinę. W domu mamy tylko jednego syna, drugi jest na obozie, gdzieś w okolicach Olsztyna. Tam własnie wybierzemy się wspólnie w niedziele. W obozie jest tak zwany dzień wizyt.

Obóz harcerski trwa 3 tygodnie, a taki dzień wizyt jest tylko jeden raz. Trzeba więc taki dzień wykorzystać w całości. Mój starszy syn pierwszy raz jest na takim obozie i jak na razie wszystko mu się podoba. Cieszy mnie to, że może w ten sposób odpocznie trochę od telefonu i komputera. To niebywałe w jakich oni warunkach tam śpią. Założe się, że nie jedna nadopiekuńcza mama pobiegła by ze skargą do "wszystkich świętych". Oboje z mężem jesteśmy jednak zdania, że taki wypoczynek dla 11-letniego chłopaka jest bardzo dobry. Na obozie mieli nawet takie dni, że musieli sami sobie gotować obiad. I nie jest to jakaś awaryjna sytuacja - chodzi o to, aby mogli się wykazać.

19_43_0_sz.h.obozy028

Po powrocie z odzwiedzin będziemy mogli pokazać szczegłowe zdjęcia obozu. Jak widać surowe warunki, brak bieżącej wody, brak stałego prądu. W takich warunkach można odpoczywać. Syn musiał wyposażyć się w takie mydło, aby mógł korzystać z kąpieli w jeziorze. Gdyby takiego mydła nie miał, musiałby chodzić jak brudasek.

Co jeszcze warto zabrać ze sobą na obóz harcerski?

Trzeba mieć przyrządy do jedzenia, latarkę, dobry nóż i obowiązkowo jakiś środek na komary i kleszcze. Bez tego nie ma co się wybierać na obóz. Co prawda nasz syn po 2 dniach zgubił latarkę, ale od czego są inni koledzy, na harcerską brać można liczyć więc zabawa jest przednia.

© Mój blog o codziennych zmaganiach w pracy, w domu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci